ArenaBG
mobile spot 4
публикувано от charmedsss на 2020-12-16 05:06:33
bonescraper, ти ме уби с това твое 4К. :) Че ти пак какво точно искаш да виждаш в раздел на търсачката? Нали това е търсачка и трябва да избереш какво точно да търсиш? Не знам при теб какъв е проблема, но при мен категориите винаги са били скрити освен ако аз не реша да се покажат. Ако имаш проблем с размери то явно проблема ти е в мащабирането. Аз съм с 4К/UltraHD и при мен по имам проблем защото има много празно от ляво и дясно, но не рева като бебе за глупости (половината екран ми е празно сивкаво поле). 25 торента са повече от достатъчни на страница. Повече ще са проблем, а не полезно.

ПП:
Има точно 5 полета с реклами.
публикувано от bonescraper на 2020-12-16 06:46:06
Не виждам само кой реве но както и да е. Хората са си в правото да кажат какво не им харесва и ако мнението на потребителите не е важно то чие мнение е важно ? Както виждате много добре на невероятните си 4К монитори преобладаващото мнение е че на хората не им харесва новия дизайн. Що се отнася до казаното от теб с празните сиви полета аз лично предпочитам да виждам празни сиви полета от колкото празни големи квадрати и/или същите такива подготвени за реклами изтупани по средата на сайта или в страни.
публикувано от zxvf на 2020-12-16 06:47:43
@bonescraper:

@knife:

С нормална за този век и година резолюция - https://imgur.com/cE56eBU Като ти гледам коментарите над 80% са само заяждане с хората. Това по никакъв начин не помага нито на теб нито на сайта. А що се отнася до този скрийншот не всеки има 4к монитор и резолюция. На 1920 х 1080 сайта не изглежда никак добре и това за което говорят хората става реалност че текста е не приемливо голям и грозен.


Случайно да прави впечатление че сме един от малкото тракери с 5 нормални банера без попъндери и прочие простотии ? Хем да е безплатно хем да е без нито един банер ... е няма как.

публикувано от knife на 2020-12-16 07:13:09
@bonescraper:

Не виждам само кой реве но както и да е. Хората са си в правото да кажат какво не им харесва и ако мнението на потребителите не е важно то чие мнение е важно ? Както виждате много добре на невероятните си 4К монитори преобладаващото мнение е че на хората не им харесва новия дизайн. Що се отнася до казаното от теб с празните сиви полета аз лично предпочитам да виждам празни сиви полета от колкото празни големи квадрати и/или същите такива подготвени за реклами изтупани по средата на сайта или в страни.


Това, което показваш е нормалният изглед на страницата с торенти. Под търсачката има точно 1 реклама, а от ляво има 2, които, да, могат да се скрият с адблок. Аз ги крия също, но сега заради тестване и тн съм ги пуснал. И да има много по-малко от другите тракери - влез в замунда без адблок да видиш какво става. Както и да е, не това е темата сега. Мисълта ми е такава, че това, което показваш от страницата с торентите е точно това, което трябва да виждаш. А дали ще остане точно така, както е сега само времето ще покаже.
публикувано от knife на 2020-12-16 08:50:48
Ето това се вижда при замунда като отвориш тяхната страница - https://imgur.com/5tNXRHB Защо там никой не се оплаква, че трябва да скролва? Или, че не вижда всички торенти?
публикувано от ABC на 2020-12-16 12:26:15
Има напредък с категориите и търсенето, браво! Сега остава да оправите и другите забележки. Дано сте си ги записали.... за възможността да се видят всички торенти на даден ъплоудър, да се видят всички торенти за определено заглавие и т. н.
ПП Отново - не говоря за дизайна, а за функционалните пропуски!
публикувано от spk на 2020-12-16 13:43:33
@ABC:

Има напредък с категориите и търсенето, браво! Сега остава да оправите и другите забележки. Дано сте си ги записали.... за възможността да се видят всички торенти на даден ъплоудър, да се видят всички торенти за определено заглавие и т. н.
ПП Отново - не говоря за дизайна, а за функционалните пропуски!


А за какво обикновен потребител, трябва да може да ровите в чужди профили и да гледа кой какво е качил? Не виждам никаква логика, в доста тракери поради съображения за сигурност още преди години премахнаха тая опция. В замунда дори и никовете на ъплоудерите не може да видиш, всички са с различни титли, не може да разбереш кой е ъпер, кой е мод.
публикувано от knife на 2020-12-16 14:20:59
Това, че преди сте могли да виждате торентите на даден ъплоудер е било огромен пропуск в старата версия. Не е било "екстра", а случайност.
публикувано от bonescraper на 2020-12-16 14:51:44
@zxvf:

Случайно да прави впечатление че сме един от малкото тракери с 5 нормални банера без попъндери и прочие простотии ? Хем да е безплатно хем да е без нито един банер ... е няма как.



Много добре ми е ясно защо са там рекламите и никой не е казал че трябва да ги няма.

Също така Knife тук не става въпрос какво има и какво няма в другите сайтове а какво има в този. Оплакването е можеби защото се направи една промяна без да се упомене никъде, защото старата визия беше по изчистена ( лично мнение ) и защото никой не се допита до потребителите дали искат тази промяна или дали им харесва изобщо съответната такава.
публикувано от knife на 2020-12-16 16:04:44
Къде се е чуло и видяло да се допитат големи сайтове до потребители дали искат промяна? Torrentleech си смениха 2-3 дизайна вече, следвайки фийдбека на потребителите със вски следващ, като преди това пускаха скрийншоти, ако помня добре, че беше отдавна. Imdb смениха началната страница, сега ще сменят и детайлите. Дали са ме питали? А теб? Dir.bg си смениха визията също преди колко време, да имаше бутон виж стария сайт(може и още да го има не знам) и тн и тн.
Когато има ясно и точно, основателно оплакване, придружено със скрийншот, примерно, винаги може да се вземе под внимание. Но не може да знеме все какво вижда и как го вижда, за да знаеме какво не се харесва. Най-малкото вместо торенти горе пишеше търсене и хората се побъркаха, че не откриваха торентите... За мен не е нормално, но явно така седт нещата, затова трябва да се обеснява възможно най-точно и подробно. Както всички виждат има направени промени от първото пускане до сега, нали така?
публикувано от bonescraper на 2020-12-16 16:57:00
Сигурен съм че всеки може да назове няколко сайта сменили своя облик и още толкова запазили своя облик през годините това не е от значение. Какво значение има че IMDB или Dir.bg са сменили визията си без да питат мен или теб. Вие не можахте ли да подходите малко по различно от тях ? Като не искате да има такова мрънкане защо не пуснахте една анкета да видите какво не им харесва на хората или какво им харесва или какво искат да се промени? Все пак без потребителите сайта си загива. Можеше също докато се изгладят нещата с новия дизайн (докато следвате фийдбека като Torrentleech) да се позволи използването и на стария дизайн (не всеки иска да дава отзиви или да се тестват разни неща на негов гръб). Прочетох коментара някъде из страниците че по лесно се тествало с по голям брой хора и за това така, е с по големия брой хора идват и повечето оплаквания и "мрънкане".
Никой не е отрекъл че има промени от първото пускане до сега, но дали са достатъчни тези промени да задържат хората тук.
публикувано от ABC на 2020-12-16 18:44:53
@spk:
А за какво обикновен потребител, трябва да може да ровите в чужди профили и да гледа кой какво е качил? Не виждам никаква логика, в доста тракери поради съображения за сигурност още преди години премахнаха тая опция. В замунда дори и никовете на ъплоудерите не може да видиш, всички са с различни титли, не може да разбереш кой е ъпер, кой е мод.


Замунда? Сериозно? Да ви постна ли линк към залива, или няма нужда? Хората искат да знаят дали имат насреща нещо, качено от човек с репутация, или от някой, който се е регистрирал преди 5 минути и не е ясно що за "нещо" е каченото от него. Не съм забелязал досега това да тревожи ъплоудърите (истинските, де, не "петминутките" с фейк изданията).
публикувано от spk на 2020-12-16 19:28:47
@ABC:
Замунда? Сериозно? Да ви постна ли линк към залива, или няма нужда? Хората искат да знаят дали имат насреща нещо, качено от човек с репутация, или от някой, който се е регистрирал преди 5 минути и не е ясно що за "нещо" е каченото от него. Не съм забелязал досега това да тревожи ъплоудърите (истинските, де, не "петминутките" с фейк изданията).


Да, тревожно е доста. Знаеш ли колко познати имам с условни присъди, глоби и конфискувани конфигурации, заради споделяне на файлове? Правоносителите си търсят правата, а за българска продукция (нови филми) да не говорим. За по-лесно до никовете да им сложим и IP адресите публични? Фейк издания тука не се качват, всичко се проверява, ако има нещо нередно се трие. Не ми се влиза в повече подробности.
публикувано от charmedsss на 2020-12-16 21:03:23
Леле. Чак присъди? Сигурно изкарват пари от това.
публикувано от SVETLJO на 2020-12-17 09:24:40
@charmedsss:

Леле. Чак присъди? Сигурно изкарват пари от това.


Това сигурно си го забравил, статията е от 2006-та:
„Tpимaтa пиpaти ca ce peгиcтpиpaли пpeди 1гoдинa нa caйтa зa филми и мyзиĸa apeнa-бг.соm Зa гoдинa тe ca ĸaчили oбщo oĸoлo 25тepaбaйтe нeзaĸoннa инфopмaция, или 25xил. филмa, и ca я пpeдocтaвяли нa нeoгpaничeн бpoй пoтpeбитeли. Πъpвo e зaдъpжaн пoтpeбитeл c имeтo РUРІRЕDD, зaд ĸoeтo cтoи 34-гoдиншният Ц.Г. oт cтoлицaтa. Toй ycпял дa ĸaчи 17, 05 тepaбaйтa и cвaлил нaд 8, 22 тepaбaйтa нeзaĸoннo cъдapжaниe. Cлeд тoвa ca зaдъpжaни 23-гoдишният A. C. c пoтpeбитeлcĸoтo имe „аlех830515“ и 42-гoдишният Д. C., пoдвизaвaл ce в мpeцaтa ĸaтo dаnkорісhа. A. C. e бил peгиcтpиpaн c титлaтa „Moдepaтop“, ĸoятo ce дaвaлa oт aдминиcтpaтopa ĸaтo зacлyгa зa гoлeмитe oбeми ĸaчeнa пиpaтcĸa пpoдyĸция. Dаnkорісhа пъĸ бил „BИΠ-пoтpeбитeл“. Cпopeд ocвeдoмeни зaд apeнa-бг.соm cтoят бocoвe нa бившaтa CИK.“